V čížkovické škole mají díky Ústeckému kraji keramickou pec

16.10.2018
Na slavnostní otevření keramické dílny s pecí v Základní škole Čížkovice přijel hejtman Oldřich Bubeníček. Škola oslaví za pár týdnů 85. výročí svého vzniku, jednalo se historicky o českou školu a dodnes jsou v ní zachovány původní stavební a architektonické prvky. Keramická dílna pro žáky školy byla nově vybudována v podkroví a je vybavena také díky dotaci Ústeckého kraje.

Hejtmana přivítal ředitel školy a starosta obce Arnošt Waschta. Díky jeho zájmu o historii jsou ve škole zachované původní stavební plány a stará kronika mapující dějiny v obci od vzniku Československa před sto lety až po ustavení Protektorátu před 2. světovou válkou.

Iniciátorkou vzniku keramické dílny je učitelka Marie Holešovská. Díky ní škola získala na projekt „Tvoříme v keramické dílně“ 54 tisíc korun z Fondu Ústeckého kraje na pořízení pece. Dále došlo k úpravě elektrických rozvodů a nákupu nástrojů a hlíny pro vlastní tvorbu. Keramickou dílnu bude využívat celá škola v rámci kroužků, ale také při výuce.

Hejtman Oldřich Bubeníček si prohlédl celou budovu, ocenil nově zrekonstruované prostory, tělocvičnu, atraktivní výzdobu a nahlédl také do výuky žáků třetí a páté třídy. „Nově vytvořená keramická dílna jistě udělá mnoho radosti všem žákům školy. Jsem rád, že k tomu mohla přispět i dotace z Fondu Ústeckého kraje, byly to dobře investované peníze,“ zhodnotil při prohlídce hejtman Bubeníček.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Ústecka