První výhru nad Táborskem inkasovali fotbalisté Ústí nad Labem

20.10.2018
Lukáš Matějka se dvěma zásahy do černého výrazně podílel na výhře Army nad Táborskem, přestože byl blízko i k dokonání hattricku. Dvacetiletý fotbalista z ofenzivy se aktuálně dotáhl na Daniela Richtera, oba hráči se třemi vstřelenými brankami vévodí týmové produktivitě, opomeneme-li Martina Jindráčka.

Jaké bude hodnocení duelu nad Táborskem, který se Vám podařilo ovládnout v poměru 3:0?

Vstup do utkání se nám povedl. Říkali jsme si v kabině, že na soupeře chceme vlétnout a na domácím hřišti vytvořit ze začátku tlak. Dali jsme rychlý gól, poté se nám podařilo vstřelit i druhý a třetí. První poločas byl podle mého názoru z naší strany hodně dobrý, ve druhé půli jsme si vytvořili i další šance, ale výsledek jsme již jen udrželi.

Celkové střely z utkání 22:4, z toho na branku 10:0, hovoří o jednoznačné záležitosti …

Plnili jsme pokyny trenéra. Hrajeme agresivní fotbal, hodně presujeme, máme hodně hráčů do kombinace, hodně rychlých hráčů a zatím se nám daří. Zmáčkli jsme Táborsko a k ničemu jsme soupeře takřka nepustili. Myslím si, že divákům se náš fotbal musí líbit, i když pro nás to je náročné. Bez dřiny to nejde, nám to přináší výsledky a budeme v tom chtít pokračovat.

Jak byste popsal dvě vstřelené branky?

Gól z desáté minuty, pokud si dobře vzpomínám, byl po centru Marka Krátkého z pravé strany. Čekal jsem na míč ve stoje a hlavičkou se snažil, abych balón vůbec trefil. Po pravdě jsem ani příliš nemířil, ale naštěstí to tam spadlo. U mé druhé branky šel zprava Daniel Richter, dal mi míč krásně pod sebe, kde jsem byl sám. Byla pouze otázka se dobře trefit.

Měl jste následně dvě šance na završení hattricku. Kde byste hledal důvody toho, proč se tak nestalo?

Mrzí mě to hodně, takových šancí nebudu mít každý zápas. Bohužel jednou jsem špatně zakončil, chtěl jsem střílet na přední tyč, ale na poslední chvíli jsem to trefil špatně. Poté jsem měl šanci, kdy mě přistrčil protihráč, rozhodčí to ale nechal být. Možná chybělo i trochu štěstí.

Aktuálně jste se vyrovnal Danielu Richterovi a společně se třemi přesnými zásahy jste nejlepšími střelci Ústí nad Labem, pokud opomeneme Martina Jindráčka …

Minulý týden jsme mluvili o tom, že jsem se dostal do psychické pohody. Pro útočníka jsou důležité góly, proto jsem rád, že proti Táborsku byly dva. Lidé mě budou srovnávat s Martinem Jindráčkem, ale já chci dát ještě více gólů. Doufám, že vstřelené branky přibydou.

S Táborskem jste prolomili velice nepříznivou bilanci a ke 4 remízám a 8 porážkám přibyla první výhra. Jak vnímáte prolomení prokletí na třináctý pokus?

Je to pěkné, ani jsem to nevěděl. Nehledali jsme žádné statistiky, ani nemysleli na to, že se nám na Táborsko nedaří. Jsem rád, že jsme utkání zvládli i s pěkným výsledkem.

Dávali jste si pozor na to, aby nedošlo k podcenění soupeře, když Táborsko po jedenácti odehraných kolech obsazovalo až patnácté místo?

Věděli jsme, že Táborsko bylo předposlední před zápasem, ale všechna utkání stejně jako celá soutěž jsou vyrovnaná. Musíme jít do každého střetnutí naplno a není lehkého soupeře.

Nyní Vás čeká derby s Varnsdorfem, který disponuje kuriózním skórem 8:5. Co by mohlo platit na takového soupeře?

Sledoval jsem, že hráči Varnsdorfu moc gólů nedali, zřejmě sází na dobrou obranu. V sobotu máme pozápasový trénink, neděli volno. Od pondělí najedeme na režim a v týdnu se budeme na zápas připravovat. Když budeme hrát svoji hru a předvedeme výkon jako proti Táborsku, mohou bránit, jak chtějí. Věřím, že nějaký gól dáme.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Ústecka