Chcete něco sdělit svému okolí?
Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý
>>> Přidat článek <<<

Preventisté předali ocenění ústeckým žákům za výsledky v dopravní výchově

11.10.2018
Ceny nejlepším žákům čtvrtých tříd základních škol za dosažené výsledky při výuce dopravní výchovy předali preventisté Městské policie Ústí nad Labem.


Nejlepší škola, třída a jednotlivci obdrželi od strážníků pohár, diplomy, drobné dárky a reflexní prvky, které do soutěže věnovalo vedení města Ústí nad Labem. V letošním roce zvítězili žáci čtvrté třídy ZŠ České Mládeže. Ve školním roce  2017/2018 se výuky dopravní výchovy zúčastnilo na šest tisíc dětí, a to z třiceti pěti  základních škol.  

Městská policie Ústí nad Labem již osmnáct let zajišťuje a provádí výuku dopravní výchovy pro žáky základních škol v regionu Ústí nad Labem.  Výuka probíhá v areálu Dětského dopravního hřiště v Krásném Březně.

Vyučujícími jsou výhradně strážníci městské policie ze skupiny prevence kriminality a dopravní výchovy, kteří  mají osvědčení o absolvování seminářů Ministerstva dopravy ČR k výuce dopravní výchovy na dětských dopravních hřištích.  Na základě průběžných testů a závěrečných jízd na kole, podle pravidel silničního provozu na dopravním hřišti,  byly stanoveny výsledky dopravní výchovy.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Ústecka