Chcete něco sdělit svému okolí?
Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý
>>> Přidat článek <<<

Mistru světa Vilému Kukačkovi děkovala ústecká primátorka

04.10.2018
Viléma Kukačku, mistra světa v rychlostní kanoistice přijala primátorka Věra Nechybová a její náměstek Jiří Madar a poděkovali mu za vynikající reprezentaci města.


Vilém Kukačka je několika násobný juniorský medailista z mistrovství Evropy a světa. Letos získal na K2 1000 metrů s Janem Vorlem stříbrné medaile na mistrovství Evropy v Itálii. Stejnou pozici obhájili také na světovém šampionátu v Bulharsku a Vilém byl na tomto mistrovství členem osádky zlatého čtyřkajaku na 500 m.

Primátorku navštívil se svým trenérem a dědem Petrem Šolcem. Diskuse se točila hlavně kolem jeho sportovních úspěchů a podmínek k dalšímu rozvoji.

„Velmi si ceníme vašich úspěchů. Jste vzorem pro naši sportující mládež,“ uvedla Věra Nechybová a popřála mladému úspěchu hodně úspěchů ve sportu i v životě.

Vilém Kukačka končí v juniorské kategorii a začne působit mezi seniory, čeká ho přestup do střediska vrcholového sportu Dukly Praha a také měsíční soustředění v Japonsku. Mezi dalšími úkoly, které musí v příštím roce zvládnout je také maturita na Střední průmyslové škole Resslova.
Převzato ODTUD
Aktuálně z Ústecka