Kapacity z oboru ORL se sjely do Ústí nad Labem

07.10.2018
V pořadí už 25. odbornou regionální konferenci Slámův ORL den hostila ústecká Větruše. Odborného semináře se zúčastnila více jak stovka zdravotníků z celé České republiky. Konferenci zahájil také hejtman Oldřich Bubeníček, pod jehož záštitou se akce konala.


„Je mi velkou ctí, že jsem mohl převzít záštitu nad touto konferencí, kde se sešly kapacity ve svém oboru, a jsem rád, že si tato odborná konference získala u nás v kraji svou tradici a každoročně se k nám sjíždějí odborníci z různých koutů republiky,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Konferenci, která se těší velké oblibě mezi odborníky, si nenechal ujít také náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Stanislav Rybák. Účastníky nadregionální konference, kterých byl letos rekordní počet, přivítal i generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala. „Chtěl bych poděkovat Ústeckému kraji za podporu nejen tu morální, ale i finanční. Zejména děkuji za investiční podporu rozvoje každé z pěti nemocnic Krajské zdravotní,“ dodal Petr Fiala.  

Odborný program otevřel emeritní primář Karel Sláma, který svou vynikající prací posunul ORL v Masarykově nemocnici na úroveň fakultních nemocnic. V úvodu konference představil historii ORL v severních Čechách, její milníky i významné osobnosti. Poté následovaly čtyři odborné bloky věnované například operačním postupům rhinobaze a laterobaze, karcinomům či aktualitám v dětské otolaryngologii.

Od loňského podzimu se Ústecký kraj může pyšnit také Klinikou ORL a chirurgie hlavy a krku Fakulty zdravotnických studií UJEP a Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., kterou vede primář Karel Sláma mladší.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Ústecka